Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Badania

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Badania lekarskie pracowników

Badania profilaktyczne pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzane są przez firmę PZU Zdrowie.

Nowy adres placówki wykonującej badania:

Kompleks biurowo - handlowy Regent Office
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Prądnicka
ul. Prądnicka 20a
30-002 Kraków
tel. 22 535 91 91, 510 202 102

UWAGA!

Wobec zwiększonego zapotrzebowania na badania z zakresu medycyny pracy, które wynika  z odwołania z dniem 1 lipca 2023r. stanu zagrożenia epidemicznego i obowiązku realizacji równolegle badań zaległych i bieżących, Koordynator PZU Zdrowie S.A. - podmiotu, który świadczy dla Uniwersytetu Jagiellońskiego usługi z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej poinformował o uruchomieniu możliwości wykonywania badań również w soboty.

Równocześnie, w celu zapewnienia sprawnej i terminowej obsługi badań, PZU Zdrowie S.A zwraca się z apelem o przestrzeganie umówionych godzin wizyt, a w razie planowanej nieobecności – wcześniejsze odwoływanie wizyt, aby zwolnić termin dla kolejnej osoby. 

Większość badań wstępnych i okresowych jest przeprowadzana przez lekarza medycyny pracy; pracownik jest kierowany na badania analityczne i konsultacje specjalistyczne w przypadkach określonych w przepisach prawnych:

Badania lekarskie pracowników przeprowadzane są na podstawie skierowania zawierającego charakterystykę środowiska pracy, sporządzoną na podstawie dokumentacji oceny ryzyka zawodowego lub zakresu obowiązków pracownika.
Wskazówki dla osób kierujących ułatwiające wypełnienie skierowania :

Pracownik jest obowiązany do wykonania badań przed upływem terminu ważności poprzedniego orzeczenia lekarskiego (w przypadku badań okresowych) lub przed przystąpieniem do pracy (w przypadku badań wstępnych i kontrolnych).

Wykonywanie badań wstępnych i okresowych następuje po telefonicznym lub osobistym zgłoszeniu się osoby skierowanej oraz umówieniu terminu i godziny rozpoczęcia badań lekarskich.

Na badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim trwającym co najmniej 30 dni pracownik powinien zgłosić się z zaświadczeniem o zakończeniu leczenia.

Pozostałe szczegóły znajdują się w Komunikacie:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ul. Prądnicka 20a
30-002 Kraków
ul. Prądnicka 20a
30-002 Kraków
Informacje kontaktowe

Adres: ul. Prądnicka 20a, 30-002 Kraków